Barkod Etiket Çeşitleri Nelerdir ?

Barkod etiketler, günlük hayatımıza büyük bir avantaj sağlar. Alışveriş merkezlerin de, hastahanelerde, oto galeriler de ve hatta kırtasiyelerde bile kullanılan etiketler, ürün fiyatını belirlememize büyük ölçüde yardımcı olur. Giyat belirlemenin yanı sıra, barkod etiket ler, işletme sahiplerinin ürün sayısını belirlemesi ve stok tutumunu rahatlıkla yapılmasını sağlar. Satın alınan her ürün barkod etiketi sayesin de, sistemde rahatça gözükeceği için hırsızlık gibi olayların önüne geçer. Neredeyse her alan da hayatımıza dahil olan barkod etiket, ürün fazlalığı yüzünden çeşitli özelliklerle piyasaya sürülür. Bu etiket çeşitliliği sayesin de, her ürüne barkod etiketleri uygulayabiliriz.

 Termal Barkod Etiket çeşitleri nelerdir: 

Termal barkod etiket çeşitleri, üretim aşaması da, ribon kullanılmasına ihtiyaç duyulmadan üretildiği için karşımıza çok uygun fiyatlarla çıkar. Termal etiket çeşitleri üretimi esnasın da, basılırken termal maddenin makinenin baş kısmı tarafından eritilmesi sonucu plastik maddeye işlenmesi sonucu oluşur.

Barkod Etiket Çeşitleri Nelerdir ?

Eco termal barkod etiket; Eco termal etiket çeşidi belirttiğimiz üzere ribona ihtiyaç duymamasından dolayı, çok ekonomik bir şekil de üretilir. İşletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen bu barkod etiket, uygun alanlar da kullanıldığında karşımıza çok verimli olarak çıkar. Eco termal etiket dış faktörlere karşı çok hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle güneş ışığı, nemli ortamlar ve sıcak yerler de, kaldığı zaman, işlevlerini yerine getiremez hale gelirler. Bunun dışın da satışa satılan yerde, hızlı tüketilen ürünlerin üzerine yapıştırılırsa işletmeyi bir zarar kaybına uğratmayacaktır. Özellikle soğuk olan ürün standlarına ve kuru ürünlerin üzerinde kullanırsanız, gayet yararlı bir şekil de kullanabilirsiniz. Eco termal barkod etiketin kullanım süresi, diğer barkod etiketlere göre daha azdır. Ortalama olarak 6 ay boyunca, uygun ortamlar da kullanırsanız, işletmeye maddi açıda bir zarar vermez. Eco termal barkod etiketler, kullanım süresini doldukları zaman, kendi kendini karartma özelliği sayesin de kullanılamaz hâle gelecektir.

Lamine termal barkod etiket: Eco termal barkod etikete oranla daha verimlidir. Bu etiket cinsi de, ribona ihtiyaç duymadan üretildiği için hesaplı olarak karşımıza çıkar. Eco termal barkod etiketten, en büyük farkı; üretimi esnasın da, üzerine eklenen koruyucu şeffaf bir plakasının olmasıdır. Dış faktörlere karşı daha dayanıklı olan lamine termal barkod etiket, uygun koşullar altın da uzun bir süre dayanabilir. Lamine termal barkod etiket, cinsinide dış faktörlerden korursanız verimli bir sonuç elde edersiniz. Özellikle hastahaneler de kullanılan lamine termal etiket, doğru koşullarda 9 ayı geçen bir süre boyunca hizmet verebilir. Kullanım süresi dolan lamine termal barkod etiket, ilk olarak üzerinde bulunan koruyucu şeffaf plakayı düşürecek ve daha sonra, Eco termal barkod etiket gibi kararmaya başlayacak ve kullanılamaz hale gelecektir. İşletme sahipleri lamine termal barkod etiketten, tam verim alabilmesi için hızla tüketilen gıdaların üzerinde kullanması gerekir.

Barkod Etiket Çeşitleri Nelerdir ?

 Kağıt bazlı barkod etiketler:

Kağıt bazlı barkod etiketler, üretimi esnasın da ribona ihtiyaç duydukları için, ücreti termal barkod etiketlere göre daha fazladır. Üretimi esnasın da kağıt kullanıldığı için doğaya zarar vermez bunun dışın da kağıt madde üzerine basıldığı için yırtılabilir. Bunun dışın da, en verimli kullanabileceğiniz etiket çeşidi, kağıt bazlı barkod etiketler olarak karşımıza çıkar.

Kaşe kağıt bazlı etiketler: Renk çeşitleri gümüş, altın ve beyaz olarak karşımıza çıkan kağıt bazlı barkod etiketler, çevreye ve doğaya kesinlikle zarar vermezler. Üretimi esnasın da, kağıt ham maddesi kullanıldığı için, diğer etiketlere oranla çok daha fazla dayanıklıdır. İşletmeniz de, tercihinizin üzerinde bütün ürünler de, kullanabileceğiniz kaşe barkod etiketi, alım oranı düşün olan ürünlerin üzerinde kullanırsanız, fazlasıyla verim elde edersiniz. Özellikle kullanabileceğiniz ürünler, mutfak bezi ve satışı az olan ürünlerdir. Doğru kullanımlar da, 6 yıl boyunca ürün üzerinde kalabilir. Uzun kullanım süresi sayesinde, etiket değiştirme işlemini sık bir şekilde yapmanıza gerek kalmaz ve bu saye de büyük bir zaman kazanırsınız. Kaşe barkod etiketin en önemli özelliği; üzerinin pürüzsüz olması ve çöküntü bulunmamasıdır. Bu özelliği sayesin de ürün satılırken barkod makinesin de, okumama gibi sorunlarla karşılaşmazsınız ve satış işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siz barkod etiket satın almak istiyorsanız barkodcarsi.com u ziyaret edebilir, barkod etiket alımını gerçekleştirebilirsiniz.

One thought on “Barkod Etiket Çeşitleri Nelerdir ?

  • Şubat 19, 2018 tarihinde, saat 9:10 pm
    Permalink

    bu konu hakkında bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bir çok soru işaretini kafamdan sildim sizin sayenizde

Yorumlar kapatıldı.