Datamax M-Class

Datamax ın M serisi, genellikle Datamax’ın fiyat performans bakımından oldukça cazip modellerini kapsamaktadır.  Bu sınıfta bulunan yazıcılar üst düzey endüstriyel barkod etiket yazıcıların sahip olduğu özelliklerin çoğunu kullanıcının karşısına  kompakt dizaynla ulaştırabilmelerinden dolayı tercih seçenekleri arasında yer almaktadır. Küçük ebatları sayesinde yer  darlığı olan ofis şartlarında her yere koyulabilme özelliğiyle yüksek  performanslı yarı endüstriyel yazıcı özelliğine sahip olmaktadır. Modüler tasarımı sayesinde  makinenin yazıcı kafası, merdane, ribon, kağıt mekanizması gibi parçalarının bakımını ve değişimi kullanıcı tarafından kolayca yapılabilir. Bu sınıfın üyesi olan yazıcıların çözünürlüğü genellikle 203 ile 300 dpi arasında değişkenlik gösterir.Datamax M-class yazıcılarda standart bağlantı birimleri olarak seri, paralel ve USB portları var olup , ağ ile beraber kullanılmak istenildiği taktirde kablolu ve kablosuz LAN teknolojisiyle çalışabilmektedir. Kompakt yapıda olduğu kadar oldukça dayanıklıdır. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı oldukça dayanıklı bir cihaz olarak üretilmiştir. Kolayca yer değiştirilebilme özelliğine sahip olan bu cihaz maliyetiyle de firmalar tarafından tercih edilebilmektedir.

 

Teknik Özellikleri

Datamax ın M serisine ait olan tüm yazıcıları hem ribonlu baskı yöntemi hem de ribonsuz baskı yöntemiyle beraber çalışabilmektedir. Çözünürlük kapasiteleri 203 dpi ile başlar 300 dpi ye kadar çıkabilmektedir. Baskı hızları en fazla 254 mm olmaktadır. Baskı genişliği en fazla 108 mm olarak tespit edilmiştir. Baskı uzunluğu en fazla 2514 mm ye kadar çıkabilir. Paralel Port, RS-232 ve USB bağlantı tipleriyle beraber çalışabilme özelliğine sahiptir. Uyumlu olduğu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 yer alır. Ayrıca 2D barkod kodlarıyla da uyumlu bir halde çalışabilir. Uyumlu olduğu 2D barkod kodları arasında Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code yer alır. Hafıza kapasiteleri 8 MB SDRAM ve 2 MB Flash bellektir. İsteğe bağlı eklenti seçenekleri arasında Ethernet Kartı ve Kablosuz Lan bağlantısı yer alır. 259 mm, 257 mm ve 462 mm ebatları dır. 12.2 kg ağırlığında olup etiket ve ribbon bu ağırlık kapasitesine dahil değildir.

Datamax tüm serilerinde olduğu gibi M serisinde de teknik destek imkanı sağlamaktadır. Kurulum aşamasından başlayan bu teknik destek imkanı bir yıl boyunca ücretsiz olarak sağlanır. Ürün tesliminde yazılım cd leri, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi teslim edilmektedir.