Epson C3500 Yazıcının Avantajları Nelerdir?

Bu yazıcı türü Epson markasının Renkli etiket yazıcısıdır. 2-3 sene sonra barkod yazıcıların yerini kısmen alacak olan bu renkli etiket yazıcılar butik üretim yapan yerler için ideal bir çözüm. Bu etiket yazıcılarda baskı alabilmeniz için özel inkjet kağıdına ihtiyaç duyulmaktadır. Inkjet kağıtlar henüz Türkiye’ de yoktur. Fakat 3-4 firma bu ürünleri sizler için temin edebilmektedir. Bu etiket yazıcının kağıt bazlı ve plastik bazlı olmak üzere 2 çeşit kağıdı vardır. Baskı maliyetleri biraz yüksektir, maliyetler hakkında bilgi ve pdf dosyasına panetiket sitesinden ulaşabilirler.

Epson c3500 yazıcı; çok sayıda çeşitli etiketi ofis içinde kaliteli ve renkli bir biçimde basmayı sağlayan ileri sistem bir yazıcı olarak tasarlanmıştır. Bu yazıcı ile organizasyonlar, biletler ve kartlar için yüksek kaliteli baskı alınması sağlanabilir. Firmalar saniyede 103 mm ulaşan yüksek oranda kalitede basım hızına sahip olacaktır. Cihazda ayrı pigmentli bir kartuş sistemi mevcuttur. Bu yazıcı türü ile ofis içinde dış dünyadan gelecek kaynaklara ihtiyaç duymadan ucuz bir maliyet ile baskı almayı sağlamaktadır. Bu durum ile aynı zamanda süreden de tasarruf etmek mümkün olmaktadır. Günümüz dünyasında iş yaşamında zaman en değerli olgu olmaktadır. İş yeri sahipleri zaman tasarruf için çok çeşitli uygulamalar yapmaktadırlar.

Ürünün kartuş yapısı çok kaliteli bir yapıya sahiptir. Kartuşlarda kullanılan mürekkeplerin renk tonlamaları ve kimyasal içeriği yüksektir. Tasarımın kartuşları kolay dolum için ayarlanmıştır. Bu kolay dolum özelliği tasarımı diğer ürünlerden fiyat anlamında ayıran önemli bir özelliktir. Ürünün Yanında 4 adet kartuş verilmektedir. Bu kartuşlar; sarı, siyah, magenta ve cyan renklerinden oluşmaktadır. Siyah kartuşun mürekkebi diğerlerinden daha fazla olarak 32,6 ml miktara sahiptir. Diğer kartuşların miktarı ise 32,5 ml olarak yüklenmiştir. Siyah kartuşun bir miktar fazla olmasının sebebi tüm basımlarda az veya çok siyah rengin kullanılma oranının yüksekliğindendir. Ürün nozül konfigürasyonu 360 nozül olarak belirtilmiştir.

Baskı çözünürlüğü ise 720 * 360 inç olarak ölçülmüştür. Bu oran bir etiket yazıcı için yüksek bir yüzdedir. Baskı genişliği 104 mm olarak planlanmıştır. Ürünün bilgisayar bağlantısı USB 2.0 olarak tasarlanmıştır. Ürünü çalışma sıcaklık aralıkları çok geniştir. Ürün – 20 santigrat derece ile + 60 santigrat derece arasında güvenli bir biçimde çalışmaktadır. Bu durum ürüne dünyanın her yerinde ve çoğu ortamda çalışma imkânı vermektedir. Bu sıcaklıklar dışına çıkıldığında cihazda bazı teknik problemler yaşanabilmektedir. Ürünün ağırlığı 12 kg olarak ölçülmüştür.